czwartek, 28 października 2010

Przygotowania do zimy - KARMNIK


Rozpoczęliśmy przygotowania do zimy. Zaczęliśmy od... karmnika. Fakt, nie była to najpilniejsza potrzeba, ale ja chciałam mieć już przygotowany przez czasem. Początkowo myślałam, że zrobie go sama, ale z powodu braku umiejętności i wolnego czasu, poprosiłam tatę, który lubi się bawić "w drewnie" :) 

Prawda, że karmniczek wyszedł śliczny?? Stoi z 3 metry od okna córci, więc w zimne dni będzie mogła obserwować ptaszki :)  Naokoło będą jeszcze podoczepiane haczyki, na których będzie zawieszana słoninka, jabłuszka, woreczki z orzechami albo kulami tłuszczowymi. W sezonie napewno nie raz zaprezentuję zdjęcia "stołówki" :)  W planach mam umieszczenie jeszcze z dwóch podobnych karmników na drzewach i porozwieszanie smakołyków na gałęziach :) Ale to dopiero po przymrozkach.


A teraz podaję kilka linków z pomysłami na karmniki dla osób, które również chciałyby zima dokarmiać ptaszki, ale nie mają mozlwości postawienia obok domku takiego karmnika jak mój:


http://www.youtube.com/watch?v=pGqpsYAIXyk

http://cepl.sggw.waw.pl/edukacja/konkurs/karmnik.htm

http://cepl.sggw.waw.pl/foto/pedeefy/karmnik1.pdf

http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ecolife/karmnik.html

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,533,86293298,86293298,0,2.html?v=2  -> mnóstwo pomysłów na proste karmniki, które przy małej pomocy rodziców dziecko będzie mogło samo wykonać.


Tylko pamiętajmy o jednym - jeszcze za wcześnie na dokarmianie ptaszków! Czekamy aż spadnie śnieg!

3 komentarze:

 1. Piękny karmnik!
  Serdecznie dziękuję za odwiedziny na blogu i miłe słowa:)Ciepło na serduchu:)
  Uściski posyłam i buziaczki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezaprzeczalna ozdoba ogrodu!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny karmik:) tak ci go pozazdrościłam że chyba też zrobię sobie podobny

  OdpowiedzUsuń